Samorządowe Przedszkole nr 117

Kadra

Zajęcia wychowawczo-dydaktyczne w naszym Przedszkolu prowadzone są przez wykwalifikowanych specjalistów. Nasza kadra to aktualnie 10 nauczycielek wychowania przedszkolnego, posiadających pełne kwalifikacje zawodowe, bogate doświadczenie w pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym, szeroką wiedzę i umiejętności pedagogiczne. Większość posiada stopień nauczyciela dyplomowanego.

Kadra pedagogiczna dba o wszechstronny rozwój dziecka i jego bezpieczeństwo oraz dąży do przygotowania dzieci do obowiązku szkolnego, ustawicznie doskonaląc swój warsztat pracy, na bieżąco uczestnicząc w różnego rodzaju warsztatach, kursach i szkoleniach. Zdobytą wiedzę nauczycielki wykorzystują w prowadzeniu codziennych zajęć z dziećmi.

Co roku towarzyszy nam inny, roczny temat przewodni, wokół którego skupiamy nasze działania dydaktyczno - wychowawcze. W roku szkolnym 2022/2023 realizujemy tematykę " JESTEM TWÓRCZY I KREATYWNY - PRZEDSZKOLAK MAŁYM ARTYSTĄ"

W roku szkolnym 2022/2023 z Waszymi dziećmi pracują:

Dyrektor Przedszkola: mgr Agnieszka Knapik

Grupa I (dzieci 2,5 oraz 3 letnie)

"Misie"

Agnieszka Starzak

Agnieszka Knapik

Grupa II (dzieci 4  i 5 letnie)

"Krasnoludki"

Izabela Wołoch

Dominika Orowska

Grupa III (dzieci 3 i 4 letnie)

"Jeżyki"

Małgorzata Caba

Grażyna Dycha

Grupa IV (dzieci 5 letnie )

"Tygryski"

Anna Patek

Ewa Bubula

Grupa V (dzieci 6 letnie)

"Mądre Sowy"

Urszula Dudek - Szala

Barbara Radziszewska

Dodatkowo zajęcia dla naszych podopiecznych prowadzić będą:

Język angielski: Judyta Tajak

Gimnastyka korekcyjna: Ewa Grabowska

Katecheza dla dzieci: Danuta Konopacka

Rytmika: Magdalena Rutkowska

Taniec towarzyski: Mateusz Woda

Logopeda: Joanna Tomczak, Beata Kielian - Wnęk

Pedagog specjalny: Elżbieta Siwek

Psycholog specjalny:  (wakat)

Do każdego oddziału przyporządkowany jest pracownik obsługi, czyli panie które dbają o porządek w sali i pozostałych częściach budynku przedszkola, obsługę dzieci podczas posiłków oraz pomagają przedszkolakom w czynnościach dnia codziennego. W najmłodszym oddziale zatrudniona jest pomoc nauczyciela, aby zapewnić dodatkową opiekę nad dziećmi. Za zgodą Urzędu Miasta, na część etatu zatrudniona jest pomoc nauczyciela  w oddziale, gdzie uczęszczają dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

W codziennych czynnościach pomagają dzieciom panie: Renata Ciszewska (grupa I, pomoc nauczyciela), Edyta Małota (grupa I), Wiesława Kurek (grupa II), Maria Wcisło (grupa III), Aneta Pieniążek (grupa IV, pomoc nauczyciela), Iwona Małota (grupa IV), Anna Bajorek (grupa V).

O nasze podniebienia i brzuszki dba pani Zofia Musiał (zaopatrzenie), pani Beata Kuzon (szef kuchni) pani Iwona Sap i Bożena Dudzik (pomoc kuchenna). Od kwietnia 2021 o nasz ogród i otoczenie przedszkola, oraz drobne naprawy dba pan Paweł Styczeń.

Pomoc psychologiczno - pedagogiczna:

Opiekę psychologiczną, pedagogiczną oraz logopedyczną sprawuje nad nami Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna Nr 4 - os. Kalinowe 18.

Wszyscy pracownicy tworzą serdeczną, przyjazną atmosferę, pełną życzliwości i akceptacji każdego dziecka :)