Strona głowna  /  Oferta edukacyjna

OFERTA EDUKACYJA:

W codziennej pracy nauczycielki wykorzystują różnorodne metody pracy z dziećmi: elementy programu "Dziecięca matematyka" prof. E. Gruszczyk - Kolczyńskiej , „Metodę Dobrego Startu" Z. Bogdanowicz, metodę ruchowej ekspresji twórczej R. Labana, elementy "Ruchu rozwijającego" W. Sherborne oraz zajęcia ruchowe w oparciu o metodę Kniessów, pedagogiki zabawy Klanza, elementy metody "Edukacji przez ruch" D. Dziamskiej, aktywne słuchanie muzyki  C. Orffa oraz B. Strauss, elementy metody P. Dennisona, a także teorię inteligencji wielorakich prof. H. Gardnera.

Dzieciaki bawią się i uczą się poprzez proponowane metody aktywizujące, scenki dramowe, techniki relaksacyjne, techniki twórczego myślenia, pracę metodą projektów, metodę globalnego czytania, teatrzyk Kamishibai, kodowanie (wykorzystujemy grę do nauki programowania dla dzieci „Scottie Go!” oraz robota Bee Bot).

OFERUJEMY

• Profesjonalną opiekę od poniedziałku do piątku godzinach od 6:00 do 17:00 dla dzieci w wieku 3 do 6 lat (w wyjątkowych przypadkach przyjmujemy dzieci 2,5 letnie)
  • Leżakowanie w najmłodszym oddziale
  • Bezpieczne warunki pobytu dziecka w estetycznych, odnowionych w 2019 i 2020 salach dydaktycznych
  • 3 posiłki gotowane ze świeżych produktów, w kuchni na miejscu  - nie catering! (liczbę posiłków można wybrać indywidualnie)
  • Duży samodzielny teren ogrodu przedszkolnego
  • Współpracę z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną Nr 4 os. Kalinowe 18
  • Współpracę z najbliższymi szkołami podstawowymi (Szkoła Podstawowa Nr 104, 82, 92) oraz Biblioteką Publiczną na os. Kalinowym oraz Samorządowym Żłobkiem Nr 27
  • Dogodny dojazd, parking dla rodziców wzdłuż ul. Dunikowskiego

ORGANIZUJEMY

• Gry i zabawy stymulujące rozwój dzieci
  • Naukę samodzielności oraz kształtowanie relacji społecznych
  • Uroczystości okolicznościowe dla dzieci - nawet w okresie pandemii!
  • Święta z okazji Dni Nietypowych np.: Dzień Przedszkolaka, Dzień Bohatera Grupy, Dzień Marchewki, Dzień Kota, Dzień Dinozaura, Dzień Kropki i wiele innych
  • NOWOŚĆ – tematyczne, popołudniowe zajęcia dla dzieci, prowadzone w grupach, przez nasze nauczycielki i instruktorów

Taneczny Poniedziałek

Taniec towarzyski – p. Mateusz

Twórczy Wtorek

Techniki twórczego myślenia  - p. Kamila,
    Zajęcia z elementami dramy -  p. Iza

Rysunkowa Środa

Moja rączka pracuje - p. Agnieszka
    Wspólne rysowanie – p. Ewa

Muzyczny Czwartek

Dziecięca Orkiestra – p. Basia R.,
    Muzyczno-ruchowe zabawy integracyjne - p Ula,
    Rozśpiewane popołudnie – p. Basia K.

Matematyczny Piątek

Kodowanie  - p.Ania, p.Gosia, p.Stasia

DODATKOWO PROPONUJEMY bezpłatne zajęcia
(opłacane ze środków Gminy Kraków)

• gimnastykę korekcyjną
  • lekcje religii – na wniosek Rodziców
  • rytmikę
  • naukę języka angielskiego – Centrum Językowe AS
  • taniec towarzyski – Szkoła Tańca „Pasja”

BIERZEMY UDZIAŁ W PROJEKTACH I KONKURSACH

• „Sprintem do maratonu” – sportowe zajęcia zachęcające do biegania
  • „Kubusiowi Przyjaciele Natury” – projekt o charakterze ekologicznym
  • „Czyściochowe Przedszkole” – zdrowie i higiena dla najmłodszych
  • „Mamo, tato wolę wodę” – projekt zachęcający do spożywania wody
  • „Wnuczka, wnuczek edukuje – babcia dziadek się stosuje” – edukacyjna akcja dla seniorów
  • Zewnętrzne konkursy plastyczno – techniczne, muzyczne, literackie – w miarę dostępnych ofert

POMAGAMY

• Angażujemy się w pomoc zwierzętom – zbiórka karmy i akcesoriów dla stowarzyszenia Dog Rescue z Wieliczki oraz Schroniska na ul Rybnej w Krakowie
  • Zbieramy nakrętki na rzecz niepełnosprawnego pana Pawła (www.pawelkekus.pl)
  • Bierzemy udział w akcji „Kolorowe kredki” – zbieramy używane kredki dla dzieci w szpitalach oraz jako materiał do wykonania biżuterii
  • „Pomaganie przez ubranie” – prowadzimy okresowe zbiórki używanej odzieży

NIE DAJEMY SIĘ PANDEMII

• Przestrzegamy reżimu sanitarnego
  • Kontaktujemy się z rodzicami w szybki i wygodny sposób za pomocą wiadomości e-mail – każdy oddział prowadzi swoją skrzynkę grupową.
  • Systematycznie aktualizujemy stronę internetową (aktualności, jadłospis).
  • Regularnie uzupełniamy internetową galerię zdjęć, a w miarę możliwości kręcimy filmy z dużych uroczystości.
  • W szatni prezentujemy zamierzenia wychowawczo - dydaktyczne na dany miesiąc oraz wystawkę plastyczną wytworów przedszkolaków.
  • Niecierpliwie czekamy na możliwość zaprezentowania efektów naszej pracy „na żywo” przed szeroką publicznością Rodziców. Jeszcze będzie normalnie :)

Ostatnia aktualizacja: 2021-05-09