Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Samorządowe Przedszkole nr 117 "Pod Jarzębinką"
Strona głowna  /  Galeria

ROK SZKOLNY 2020/ 2021

Galeria

KONKURS PLASTYCZNY w ramach pilotażowego programu z zakresu doradztwa zawodowego w przedszkolach „Poznaję, doświadcza, wybieram…- wędrówka po świecie zawodów”. Gratulujemy Kubusiowi z grupy IV za zajęcie I miejsca!!! Odpowiednio drugie i trzecie miejsce zajęły: Alicja i Hania - również bardzo gratulujemy!!! Nagrodę za udział otrzymali: Mateusz i Zuzia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-06-28

PIERWSZY DZIEŃ LATA | Karnickie.info

Pierwszy dzień lata świętowaliśmy w ogrodzie przedszkolnym. Na ten dzień przygotowano dla dzieci kilka niespodzianek :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-06-24

Czas leci nieubłaganie i te dzieci, które jeszcze niedawno przekraczały po raz pierwszy progi przedszkola, dziś szykowały się do rozpoczęcia kolejnego etapu w życiu - edukacji szkolnej. Z tej okazji starszaki wraz z nauczycielkami przygotowały przedstawienie dla Rodziców. Wiersze i piosenki opowiadały o pożegnaniu, tęsknocie, ale i nowych zadaniach czekających przed przyszłymi uczniami. Na koniec przyszedł czas na nagrody i podziękowania. Pani Dyrektor dziękowała dzieciom za przedstawienie i życzyła sukcesów w szkole, natomiast Rodzicom dziękowała za szczególne zaangażowanie w pracę przedszkola. Ze wzruszeniem w sercach, ale i uśmiechem na ustach, życzymy Wam drogie starszaki – UDANYCH WAKACJI I POWODZENIA W SZKOLE!

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-06-23

Życzenia Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty z okazji Dnia Dziecka ?  Kuratorium Oświaty w Kielcach

W słoneczne, wtorkowe przedpołudnie, wszystkie dzieci z naszego przedszkola zebrały się w ogrodzie (w reżimie sanitarnym), aby radośnie obchodzić swój ulubiony dzień, czyli Dzień Dziecka. Spotkanie rozpoczęło się od zabaw muzyczno - ruchowych. Następnie po rozgrzewce, odbył się bieg (po wyznaczonej trasie) dla wszystkich chętnych dzieci oraz nauczycielek, zakończony rozdaniem nagród. Był też czas na swobodne zabawy terenie ogródka. Oczywiście - były także prezenty-zabawki dla każdej grupy :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-06-08

Jak co roku dla wszystkich przedszkolaków było to święto, przed którym z wielkim zaangażowaniem nauczyciele i dzieci przygotowują występy dla swoich ukochanych Rodziców. W ten niezwykle ważny czas, przedszkolaki przedstawiły programy artystyczne dla mam i tatusiów obchodząc wspólnie Dzień Rodziny.

Plakat - Dzień Rodziny - Scenariusze zajęć i artykuły - Miesięcznik -  BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-06-07

Dzieci wykonały galaktykę w słoiku, pracę plastyczną, a także układały z klocków geometrycznych rakietę. Zobaczcie sami :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-06-06

Pierwsza grupa wzięła udział w zajęciach popołudniowych przygotowanych przez panią Anię w ramach Tematycznego Popołudnia. Dzieci miały możliwość rozwiązywać zadania logiczne oraz pobawić się w kodowanie. Zobaczcie sami, jak fajnie się dzieciaki bawiły...

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-05-18

14 maja w naszym przedszkolu miał miejsce Dzień Bohatera Grupy. Do przedszkola przyszły krasnoludki, sowy, jeże, misie i tygryski. W tym szczególnym dniu pojawiły się przygotowane przez nauczycielki specjalne zadania i zabawy związane z nazwami grup. Wszyscy bawili się doskonale :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-05-17

Nasza najmłodsza grupa uczestniczyła w Tematycznym Popołudniu przygotowanym przez p. Izabelę. W jego trakcie dzieci miały okazję bawić się w zabawy z elementem dramy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-05-16

Co drugi tydzień w grupie II odbywają się zajęcia "Wycinamy i sklejamy". Tym razem dzieci pokolorowały, wycięły i skleiły pszczółkę :). Zobaczcie nasze prace..

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-05-16

Z okazji 3 maja dzieci z grupy IV przygotowały akademię. Wszyscy przygotowali się do niej bardzo starannie. Przedszkolaki zaprezentowały program patriotyczny o Polsce.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-05-11

Co się działo? Było pachnąco i kolorowo.. Zobaczcie sami :)

Jak narysować tulipany - instrukcja dla dzieci krok po kroku

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-04-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-04-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-04-14

Zobaczcie, co dzieje się w tym tygodniu w grupie krasnoludków :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-04-13

Choć pogoda za oknem nie przypomina ciepłej i radosnej, to w naszym przedszkolu przywitaliśmy Wiosnę właśnie tak - ciepło i radośnie! Zaprezentowaliśmy swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Bardzo się cieszymy z nowej pory roku. Aby podkreślić charakter tego dnia, dzieci przebrane były za urocze pszczółki, żabki, kwiaty. Zobaczcie sami :)

Grupa I | Zespół Placówek Oświatowych w Nowej Dębie ul. Bronisława Zybury 4

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-23

Lubimy wodę'' - konkurs plastyczny - Przedszkole Samorządowe nr 81  "Brzoskwiniowy Raj" w Białymstoku

"Co pływa, a co tonie?" - to pytanie zadali sobie nasi najmłodsi przedszkolacy. Aby uzyskać odpowiedź, przeprowadzili kilka doświadczeń... :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-22

5 marca to Światowy Dzień Dentysty :). Przedszkolaki miały okazję bliżej poznać pracę dentysty oraz utrwalić wiedzę na temat profilaktyki oraz higieny jamy ustnej.

Fluoryzacja zębów - czym jest i jakie są jej zalety?

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-10

Od kilkunastu lat, 17 lutego, obchodzimy w Polsce Dzień Kota. To międzynarodowe święto, ustanowione ponad 30 lat temu we Włoszech, ma na celu uwrażliwienie społeczeństwa na kocie sprawy, w tym także na potrzebę pomagania bezdomnym zwierzętom.
W tym roku Dzień Kota zagościł także w naszym przedszkolu. Dzieci upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół: dorysowując sobie wąsy oraz uszy, a nawet ubrały stroje. W ramach zajęć były „kocie zabawy”, zabawy ruchowe przy piosenkach o kotach, „kocie masażyki”, rozwiązywanie zagadek, wykonywanie różnorodnych zadań konkursowych. Zresztą zobaczcie sami :)
Kotek Grafika wektorowa - kotki dla dzieci wektory i ilustracje  royalty-free | Depositphotos
komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-11

To jedno z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci wydarzeń w przedszkolu. W tym jednym dniu mogą zostać kim chcą. I tak od rana pojawiały się księżniczki, bohaterowie, urocze zwierzątka i bajkowe postacie. Bawiliśmy się znakomicie w swoich grupach, a także
z naszym ulubionym panem Mateuszem.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-11

Długo na to czekaliśmy i się doczekaliśmy. Piękno zimy podziwialiśmy nie tylko zza okna, ale także skorzystaliśmy z jej uroków...

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-01-18

Święta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy, pełen radości i wzruszeń. Poprzedzony intensywnymi przygotowaniami. Również w naszym przedszkolu już na początku grudnia zaczęliśmy się przygotowywać do tego niezwykłego wydarzenia. Zwięczeniem tych działań było wspólne kolędowanie w gronie kolegów i koleżanek oraz pań z poszczególnych grup. Zgodnie z naszą tradycją na koniec zasiedliśmy przy wspólnym stole do świątecznego obiadu. To był niezapomniany czas.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-24

Dnia 07.12.2020r. pojawił się długo oczekiwany gość - pomocnik świętego Mikołaja. Pomimo braku śniegu w przedpołudniowych godzinach przybył do przedszkola. Oprócz długo oczekiwanych prezentów przygotował dla nas wiele tanecznych atrakcji, a w grupach pozostawił kolejne niespodzianki - prezenty dla całej grupy. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za prezenty i do zobaczenia za rok!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-08

To nieoficjalne święto tradycyjnie przypada na koniec listopada. Pochodzenie wróżb andrzejkowych nie jest do końca znane, jednak część badaczy jest zdania, że miały one swój początek już w starożytnej Grecji. Z kolei w Polsce pierwsza wzmianka literacka o świętym Andrzeju pojawiła się w 1557 roku za sprawą Marcina Bielskiego. Współcześnie Andrzejki to niezobowiązująca zabawa, głównie dla młodzieży i dorosłych zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Najpopularniejsza wróżba andrzejkowa to oczywiście lanie wosku przez dziurkę od klucza. Ponadto znane są także takie wróżby jak m.in. przestawianie butów, rzucanie karteczkami, łódki na wodzie czy obierki z jabłek. A jak wyglądały one u nas? Zobaczcie sami...

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-30

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada od 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Oto kilka zdjęć z tego dnia:

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-29

Obchody 11 listopada uczą dzieci szacunku do kraju ojczystego, symboli narodowych, a także rozwijają  poczucie przynależności narodowej. Z tej okazji wszystkie przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Zaśpiewaliśmy hymn państwowy w ramach akcji MEN "Szkoła do hymnu". Głównym celem spotkań w grupach było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz symboli narodowych. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-17

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która odbyła się 23 października. W tym szczególnym dniu świętowały grupy I, II oraz IV. Zobaczcie, jak wyglądał ten dzień...

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-26

Święto obchodzone corocznie 15 października, ustanowione przez UNICEF w 2008 roku, jako akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk. W tym szczególnym dniu zajęcia i zabawy koncentrowały się wokół hasła: "Czyste ręce - zdrowia więcej!"

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-19

7 października 2020r. nasze przedszkolaki wzięły udział w IV OGÓLNOPOLSKIM MARATONIE PRZEDSZKOLAKÓW, którego organizatorem jest miesięcznik "Bliżej Przedszkola". Celem jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Każdy z uczestników imprezy otrzymał numer startowy tak, jak na prawdziwych zawodach sportowych. Przed biegiem odbyła się oczywiście rozgrzewka. A oto kilka zdjęć z tego wydarzenia...

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-13

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka co roku przypada na 20 września. Świętowaliśmy go razem, choć osobno w swoich grupach. Zobaczcie, jak wyglądał ten dzień...

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-23

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia zarówno panie, jak i dzieci miały na sobie - kropki :). Jak się okazało wokół nas jest ich mnóstwo - małych i dużych, a sami narysowaliśmy ich całkiem sporo. Zobaczcie na zdjęciach, jak wyglądał ten dzień...

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-17

Zamieszczamy prace naszych dzielnych przedszkolaków, którzy pracują w domach ze swoimi rodzicami! Bardzo cieszymy się, że pomimo pandemii wesoło spędzacie czas w domach!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-18

Jak dbać o zdrowie? Sposobów jest wiele. Od dawnych i sprawdzonych po nowinki, które podpowiadają, co jeszcze można zrobić by się nim cieszyć. Obecnie jest to jeszcze ważniejsze. Właśnie - a jak sobie z tym radzą nasze przedszkolaki oraz panie nauczycielki? Zobaczcie sami :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-11

Jeszcze kilka miesięcy temu zapewne nikt się nie spodziewał, że tegoroczna majówka będzie wyglądała w ten sposób. A jak ją spędziły nasze przedszkolaki - zobaczcie sami:

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-04

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-22

Jak najłatwiej osiągnąć to, co sobie zamierzymy? Nie ma prostszego sposobu niż ten, by zacząć od początku i ustalić plan dnia. Dzięki temu będziemy zarządzać naszym czasem, którego przecież wiecznie jest zbyt mało, a doba nie chce się w żaden sposób rozciągnąć :). A tak wygląda plan dnia naszych przedszkolaków:

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-20

Galeria utworzona ku pokrzepieniu serc, dla wywołania odrobiny uśmiechu i poczucia, że choć osobno - jesteśmy razem. Dla odrobiny radości! Dla podniesienia na duchu!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-10

Witamy! Prezentujemy tu ozdoby świąteczne wykonane wspólnie przez rodziców i dzieci :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-03

Kochani! W tej galerii prezentowane będą zdjęcia z kolejnego zadania weekendowego, realizowanego podczas kwarantanny.

Dziękujemy za zaangażowanie!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-27

To jest galeria prac wiosennych wykonanych przez nasze przedszkolaki w ramach "domowego przedszkola" ;-), które trwa z powodu kwarantanny.

DZIĘKUJEMY :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-23

Kto by nie chciał przenieść się w czasy prehistoryczne, gdzie prym wiodły dinozaury? Zobaczyć jak to było, kiedy ziemia była zieloną puszczą zamieszkałą przez ciekawe okazy? Dzień dinozaura obchodzony jest w szczególności w szkołach i przedszkolach – w celu przypomnienia o istnieniu tych wyjątkowych stworzeń, ich zwyczajach i otoczeniu w jakim żyły. Nasze przedszkolaki, w tym wyjątkowym dniu, mogły wcielić się w rolę odkrywców przyrody i w ten sposób przeżyć ciekawą podróż, w trakcie której dowiedziały sie więcej o gadach, klimacie, krajobrazie oraz roślinności z minionych lat.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-01

Grupa V uczestniczyła w zajęciach matematyczno-informatycznych. Dziękujemy za zaproszenie :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-24

Już od rana było bardzo gorąco, a to wszystko za sprawą atmosfery związanej z Balem Karnawałowym. Sale wyglądały bajecznie i kolorowo, przystrojone kolorowymi serpentynami i balonami. Przepięknie przebrane dzieci z dumą prezentowały wymyślne stroje. Niezliczone księżniczki, czarownice, kowboje, policjanci, wróżki, żabki, biedronki, motylki, kotki, myszki, piraci a także inne postacie z kreskówek opanowały na kilka godzin nasze przedszkole. Nawet niektóre panie z grup postanowiły przebrać się, co wywołało jeszcze większy uśmiech na twarzach naszych wychowanków. Oto kilka zdjęć...

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-20

To radosne wydarzenie miało miejsce w dniu 21.01.2020r. Każda grupa przygotowała dla swoich dziadków program artystyczny, prezenty oraz małe co nieco. Wzruszające piosenki, wiersze, taneczne pokazy wnuków, a także wspólna zabawa sprawiły, że atmosfera w tym dniu była wyjątkowa. Już nie możemy doczekać się kolejnej wizyty naszych ukochanych Babć i Dziadków :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-21

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka jest doskonałą okazją do przypomnienia sobie o tym niezwykłym bohaterze. Urocze przygody wiecznie głodnego i poszukującego miodu Kubusia, Kłapouchego, który nieustannie gubi ogon, nieśmiałego Prosiaczka o wielkim sercu, rozbrykanego Tygrysa, czy praktycznego Królika i wszystkowiedzącej Sowy stały się udziałem naszych dzieci w trakcie przeprowadzonych w grupach zabaw i zadań. Oto kilka zdjęć:

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-17

Grupa V wzięła udział w konkursie zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 82. Serdecznie GRATULUJEMY - dzieci zdobyły I MIEJSCE!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-16

20.12.2019r. był jednym z wyjątkowych dni w roku. Wszystkie dzieci i pracownicy przedszkola spotkali się, by złożyć sobie nawzajem życzenia, a następnie w grupach zasiedliśmy do świątecznego obiadu. Z przyczyn technicznych pokazujemy jak wyglądał w grupie II - ale w innych grupach było równie uroczyście :)
Wesołych Świąt!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-20

Spotkanie z Kolędą miało miejsce 17.12.2019r. W tym dniu dzieci wraz z nauczycielkami przygotowały dla rodziców świąteczny program. Wspólne kolędowanie wprowadziło nastrój oczekiwania i radości na mające nadejść święta.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-16

Grupa IV oraz V uczestniczyły w warsztatach opartych na twórczości Juliana Tuwima. Rozpędzona lokomotywa zabrała dzieci w podróż. W jej trakcie wspólnie klaskaliśmy, śpiewaliśmy oraz graliśmy na bębnach. To była zabawa!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-09

Na to wydarzenie czekają wszystkie dzieci. Święty Mikołaj o nas nie zapomniał, co więcej przyniósł wór prezentów, a w nim dla każdego coś fajnego. Mikołaju - dziękujemy :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-05

Grupy II oraz III wzięły udział w warsztatach "Cztery żywioły - jesień" zorganizowanych przez Muzeum Etnograficzne. Dzieci poznały odpowiedzi na pytania: czy wrzosy są zawsze wrzosowe? Co łączy październik z naturalnymi ubraniami i meblami? Dlaczego liście spadają z listopadowych drzew? Odkryły kolory i kształty jesiennego lasu. Zapoznały się ze sposobami przygotwania się zwierząt i dawnych gospodarzy do zimy. Utrwaliły wiedzę na temat owoców i warzyw zbieranych oraz przetwarzanych jesienią.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-25

W trakcie eksperymentów dzieci szukały odpowiedzi na pytania: Co się rozpuszcza w wodzie? Czy woda umie wędrować? A także wywoływały deszcz :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-25

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 12 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedszkolaki od paru tygodni przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia. Podczas występów dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kokardki w barwach narodowych wykonane we wszystkich grupach wiekowych.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-12

Dzieci z gurp III, IV oraz V skorzystały z warsztatów "Cztery żywioły - zabawy badawcze" w Centrum Nauki KLOCKOLAND.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-08

Dzieci z grupy V miały możliwość skorzystać z zajeć dotyczących kodowania przygotowanych przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 82.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-04

Teatr Eden z Wielczki wystawił u nas swój spektakl pt. "Prawdziwy skarb". Przedstawienie pełne humoru pokazało dzieciom, że prawdziwym skarbem jest rodzina oraz miłość, zachęciło najmłodszych by słuchali swoich rodziców oraz pokazało kim jest prawdziwy przyjaciel. Humorystyczne sceny, improwizowane dialogi aktorów z dziećmi stworzyły wspaniałą atmosferę, która na długo pozostanie nam wszystkim w pamięci.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-28

Dzień Kundelka to nieformalne polskie święto wszystkich wielorasowych psów. Dzień ten stał się okazją nie tylko do wspólnej zabawy, ale również zgłębienia wiadomości przedszkolaków na temat pielęgnacji, żywienia i szkolenia psów. W związku z tym, że październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt, była to również okazja do włączenia dzieci i ich rodziców w zbiórkę karmy i koców dla bezdomnych psów. Wszystkim osobom, które przyłączyły się do zbiórki - bardzo dziękujemy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-27

Grupy IV oraz V wzięły udział w konkursie plastycznym pt. "Jesienne pejzaże" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 92 w Krakowie. Dzieci z grupy V otrzymały nagrody za zajęcie I oraz III miejsca, a dzieciom z grupy V przyznano wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-26

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-21