Samorządowe Przedszkole nr 117

Kadra

Zajęcia wychowawczo-dydaktyczne w naszym Przedszkolu prowadzone są przez wykwalifikowanych specjalistów. Nasza kadra to nauczycielki wychowania przedszkolnego, posiadające pełne kwalifikacje zawodowe, bogate doświadczenie w pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym, rozległą wiedzę i umiejętności pedagogiczne.

Kadra pedagogiczna dba o wszechstronny rozwój dziecka i jego bezpieczeństwo oraz dąży do przygotowania dzieci do obowiązku szkolnego. Nauczycielki ustawicznie doskonalą swój warsztat pracy, na bieżąco uczestniczą w różnego rodzaju warsztatach, kursach i szkoleniach. Zdobytą wiedzę wykorzystują w prowadzeniu zajęć z dziećmi. Nasza kadra to twórcze, kreatywne osoby, co uwidacznia się w realizacji codziennych zajęć z dziećmi.

Co roku towarzyszy nam inny, roczny temat przewodni, wokół którego skupiamy nasze działania dydaktyczno - wychowawcze. W roku szkolnym 2023/2024 będzie to "Nasze miasto, nasza dzielnica".

W roku szkolnym 2023/2024 z Waszymi dziećmi pracować będą:

Dyrektor Przedszkola: mgr Agnieszka Knapik

Grupa I (dzieci 2,5 oraz 3 letnie)

Agnieszka Starzak

Stanisława Grodowska

(wakat - pół etatu)

nauczyciele pracują w godzinach 6:00 - 16:00

Grupa II (dzieci 4 i 5 letnie)

Małgorzata Caba

Grażyna Dycha

nauczyciele pracują w godzinach 7:00 - 17:00

Grupa III (dzieci 4 letnie)

Urszula Dudek - Szala

(wakat)

nauczycielka pracuje w godzinach 8:00 - 14:30

Grupa IV (dzieci 5 i 6 letnie )

Izabela Wołoch

Agnieszka Knapik

nauczyciele pracują w godzinach 7:45 - 15:45

Grupa V (dzieci 6 letnie)

Anna Patek

Ewa Bubula

nauczyciele pracują w godzinach 7:30 - 16:30

Dodatkowo zajęcia dla naszych podopiecznych prowadzą:

Język angielski: Judyta Tajak

Gimnastyka korekcyjna: Ewa Grabowska

Katecheza dla dzieci: s. Lucyna Wąs

Rytmika: Magdalena Rutkowska

Taniec towarzyski: Mateusz Woda

Logopeda: Joanna Tomczak, Beata Kielian - Wnęk

Pedagog specjalny: Elżbieta Siwek

Psycholog:  (wakat)

Do każdego oddziału przyporządkowany jest pracownik obsługi, czyli panie które dbają o porządek w sali i pozostałych częściach budynku przedszkola, obsługę dzieci podczas posiłków oraz pomagają przedszkolakom w czynnościach dnia codziennego. W najmłodszym oddziale zatrudniona jest pomoc nauczyciela, aby zapewnić dodatkową opiekę nad dziećmi. Za zgodą Urzędu Miasta, na część etatu zatrudniona jest pomoc nauczyciela  w oddziale, gdzie uczęszczają dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

W codziennych czynnościach pomagają dzieciom panie: Renata Ciszewska (grupa I, pomoc nauczyciela), Edyta Małota (grupa I), Aneta Pieniążek (grupa II), Iwona Małota (grupa III), Wiesława Kurek (grupa IV), Anna Bajorek (grupa V), Agnieszka Reszka (grupa V, pomoc nauczyciela)

O nasze podniebienia i brzuszki dba pani Zofia Musiał (zaopatrzenie), pani Beata Kuzon (szef kuchni) pani Iwona Sap i Bożena Dudzik (pomoc kuchenna). Za otoczenie budynku i ogród oraz drobne naprawy wewnątrz naszego przedszkola odpowiedzialny jest pan Paweł Styczeń

Pomoc psychologiczno - pedagogiczna:

Opiekę psychologiczną, pedagogiczną oraz logopedyczną sprawuje nad nami Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna Nr 4 - os. Kalinowe 18.

Wszyscy pracownicy tworzą serdeczną, przyjazną atmosferę, pełną życzliwości i akceptacji każdego dziecka :)