Samorządowe Przedszkole nr 117

Kadra

Zajęcia wychowawczo-dydaktyczne w naszym Przedszkolu prowadzone są przez wykwalifikowanych specjalistów. Nasza kadra to nauczycielki wychowania przedszkolnego, posiadające pełne kwalifikacje zawodowe, bogate doświadczenie w pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym, rozległą wiedzę i umiejętności pedagogiczne.

Kadra pedagogiczna dba o wszechstronny rozwój dziecka i jego bezpieczeństwo oraz dąży do przygotowania dzieci do obowiązku szkolnego. Nauczycielki ustawicznie doskonalą swój warsztat pracy, na bieżąco uczestniczą w różnego rodzaju warsztatach, kursach i szkoleniach. Zdobytą wiedzę wykorzystują w prowadzeniu zajęć z dziećmi. Nasza kadra to twórcze, kreatywne osoby, co uwidacznia się w realizacji codziennych zajęć z dziećmi.

Co roku towarzyszy nam inny, roczny temat przewodni, wokół którego skupiamy nasze działania dydaktyczno - wychowawcze. W roku szkolnym 2023/2024 będzie to "Nasze miasto, nasza dzielnica".

W roku szkolnym 2023/2024 z Waszymi dziećmi pracować będą:

Dyrektor Przedszkola: mgr Agnieszka Knapik

Grupa I (dzieci 2,5 oraz 3 letnie)

Agnieszka Starzak

Stanisława Grodowska

(wakat - pół etatu)

nauczyciele pracują w godzinach 6:00 - 16:00

Grupa II (dzieci 4 i 5 letnie)

Monika Chałda

Grażyna Dycha

nauczyciele pracują w godzinach 7:00 - 17:00

Grupa III (dzieci 4 letnie)

Urszula Dudek - Szala

(wakat)

nauczycielka pracuje w godzinach 8:00 - 14:30

Grupa IV (dzieci 5 i 6 letnie )

Izabela Wołoch

Agnieszka Knapik

nauczyciele pracują w godzinach 7:45 - 15:45

Grupa V (dzieci 6 letnie)

Anna Patek

Ewa Bubula

nauczyciele pracują w godzinach 7:30 - 16:30

Dodatkowo zajęcia dla naszych podopiecznych prowadzą:

Język angielski: Judyta Tajak

Gimnastyka korekcyjna: Ewa Grabowska

Katecheza dla dzieci: s. Lucyna Wąs

Rytmika: Magdalena Rutkowska

Taniec towarzyski: Mateusz Woda

Logopeda: Joanna Tomczak, Beata Kielian - Wnęk

Pedagog specjalny: Elżbieta Siwek

Psycholog:  (wakat)

Do każdego oddziału przyporządkowany jest pracownik obsługi, czyli panie które dbają o porządek w sali i pozostałych częściach budynku, a także zapewniają obsługę dzieci podczas posiłków i pomoc przedszkolakom w czynnościach dnia codziennego. W najmłodszym oddziale zatrudniona jest pomoc nauczyciela, aby zapewnić dodatkową opiekę nad dziećmi.
Za zgodą Urzędu Miasta, na część etatu zatrudniona jest pomoc nauczyciela  w oddziale, gdzie uczęszczają dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego (wakat).

W codziennych czynnościach pomagają dzieciom panie: Agnieszka Reszka (grupa I, pomoc nauczyciela), Edyta Małota (grupa I), Aneta Pieniążek (grupa II), Iwona Małota (grupa III), Wiesława Kurek (grupa IV), Anna Bajorek (grupa V).

O nasze podniebienia i brzuszki dba pani Zofia Musiał (zaopatrzenie), pani Beata Kuzon (szef kuchni) pani Iwona Sap i Bożena Dudzik (pomoc kuchenna). Za otoczenie budynku i ogród oraz drobne naprawy wewnątrz naszego przedszkola odpowiedzialny jest pan Paweł Styczeń

Pomoc psychologiczno - pedagogiczna:

Opiekę psychologiczną, pedagogiczną oraz logopedyczną sprawuje nad nami Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna Nr 4 - os. Kalinowe 18.

Wszyscy pracownicy tworzą serdeczną, przyjazną atmosferę, pełną życzliwości i akceptacji każdego dziecka :)